Úvod » Silniční kola Kellys

Silniční kola Kellys

Silniční kola jsou speciální stroje pro speciální účel, lehké, štíhlé, zrozené pro rychlost. Tyto silniční kola jsou určena pro extrémní výkony, proto jsou rámy vyrobeny z černých vláken karbonového kompozitu iCAD. Zdokonalila jsme aerodynamiku a zvýšili pevnost rámů, která je potřebná jak při sprintech i při šlapání do kopce. Modely z karbonu i z lehkých hliníkových slitin jsmou vybavena těmi nejlepšími komponenty, což výrobní odvětví jízdních kol nabízí.

Silniční kola jsou určena výhradně pro kvalitní silnice, výkonnostní cyklistiku a sport. Konstrukce kol je zaměřena hlavně na aerodynamický posed, minimální valivý odpor tenkých plášťů a dokonalý přenos fyzických sil cyklisty. Silniční kolo je vybaveno pouze nejnutnějšími komponenty a jeho řadící a převodový systém je zaměřen na rychlost jízdy. Jeho hmotnost je nejnižší ze všech typů kol a pohybuje se v rozmezí 7 - 10 kg. Nízká hmotnost u dražších modelů je dosažena použitím lehkých a pevných rámů z karbonového kompozitu, u dalších modelů jsou rámy ze speciálních velmi lehkých hliníkových slitin.

Silniční kola KELLYS s označením URC jsou určena pro výkonnostní a závodní cyklistiku. Pro rámy silničních kol je použit kompozit KELLYS iCAD RC Carbon Composite. Kompozitový rám vyniká nízkou hmotností, mimořádnou tuhostí a schopností pohlcovat vibrace. Rámy iCAD jsou konstruovány nejmodernější Monocoque a Tube to Tube technologií zpracování karbonu. Rámy z karbonového kompozitu iCAD byly navrženy v konstrukční dílně KELLYS a při designování rámů jsme dbali na maximální tuhost a stabilitu při extrémní zátěži, dále dokonalý aerodynamický tvar, a proto jsou brzdové a řadící bowdeny vedené vnitřkem rámu.
Letošní novinkou jsou silniční modely ARC postavené na nových profilovaných rámech z třikrát ztenčovaných trubek hliníkové slitiny 6061. Pro větší tuhost rámového setu jsme i pro tyto modely silničních kol použili systém THT (Tapered Head Tube) - rám má rozšířenou hlavovou trubku pro vidlice s kónickým krkem a takovéto řešení zaručuje mnohem vyšší tuhost. Standardem všech silničních kol KELLYS jsou vidlice z karbonového kompozitu.