Úvod » SILNIČNÍ KOLA

SILNIČNÍ KOLA

Silniční kola jsou speciální stroje pro speciální účel, lehké, štíhlé, zrozené pro rychlost. Tyto silniční kola jsou určena pro extrémní výkony, proto jsou rámy vyrobeny z černých vláken karbonového kompozitu iCAD. Zdokonalila jsme aerodynamiku a zvýšili pevnost rámů, která je potřebná jak při sprintech i při šlapání do kopce. Modely z karbonu i z lehkých hliníkových slitin jsmou vybavena těmi nejlepšími komponenty, což výrobní odvětví jízdních kol nabízí.

Silniční kola jsou určena výhradně pro kvalitní silnice, výkonnostní cyklistiku a sport. Konstrukce kol je zaměřena hlavně na aerodynamický posed, minimální valivý odpor tenkých plášťů a dokonalý přenos fyzických sil cyklisty. Silniční kolo je vybaveno pouze nejnutnějšími komponenty a jeho řadící a převodový systém je zaměřen na rychlost jízdy. Jeho hmotnost je nejnižší ze všech typů kol a pohybuje se v rozmezí 7 - 10 kg. Nízká hmotnost u dražších modelů je dosažena použitím lehkých a pevných rámů z karbonového kompozitu, u dalších modelů jsou rámy ze speciálních velmi lehkých hliníkových slitin.

Silniční kola KELLYS s označením URC jsou určena pro výkonnostní a závodní cyklistiku. Pro rámy silničních kol je použit kompozit KELLYS iCAD RC Carbon Composite. Kompozitový rám vyniká nízkou hmotností, mimořádnou tuhostí a schopností pohlcovat vibrace. Rámy iCAD jsou konstruovány nejmodernější Monocoque a Tube to Tube technologií zpracování karbonu. Rámy z karbonového kompozitu iCAD byly navrženy v konstrukční dílně KELLYS a při designování rámů jsme dbali na maximální tuhost a stabilitu při extrémní zátěži, dále dokonalý aerodynamický tvar, a proto jsou brzdové a řadící bowdeny vedené vnitřkem rámu.
Letošní novinkou jsou silniční modely ARC postavené na nových profilovaných rámech z třikrát ztenčovaných trubek hliníkové slitiny 6061. Pro větší tuhost rámového setu jsme i pro tyto modely silničních kol použili systém THT (Tapered Head Tube) - rám má rozšířenou hlavovou trubku pro vidlice s kónickým krkem a takovéto řešení zaručuje mnohem vyšší tuhost. Standardem všech silničních kol KELLYS jsou vidlice z karbonového kompozitu.